Bariyer Sistemleri
Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri kontrolsüz ve istenmeyen girişlerin önlenmesi amacı ile kullanılan en hızlı ve en etkili çözüm yöntemidir. Araç giriş çıkışının kontrollü olması istenilen alanlarda bariyer sistemleri kullanılarak mal ve can güvenliğiniz için önlem alabilirsiniz. Ayrıca otopark, avm girişi vs. alanlarda ise ücret kontrolü amacı ile bariyer sistemleri kullanılmaktadır.

 

Bariyer sistemleri plaka tanıma sistemi, OGS, hızlı geçiş sistemi (RFID), kartlı geçiş, manuel buton ve uzaktan kumanda ile çalışabilir şekilde üretilmektedirler. Böylelikle yetkilendirme verilmiş araçlar ya da alana giren araçların plakası öğrenilerek kontrol altında tutulabilir.

 

Bariyer sistemler farklı boyutlarda üretilebilir. 3 metre, 4 metre, 5 metre ve 6 metre uzunluğunda üretilen bariyer sistemleri istenildiğinde açılıp kapanmaktadır. Günlük hayatımızda neredeyse her yerde bariyer sistemi kullanılmaktadır. Oturduğumuz site, çalıştığımız iş yeri, alışveriş yaptığımız alışveriş merkez vb. yerlerde bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Bariyer sistemlerinde paslanmaz çelik gövde ve elektrostatik boya kullanılmaktadır. Fiyatları ise fonksiyonelliğine göre farklılıklar göstermektedir.

 

Bariyer sistemlerinin açılıp kapanma süreleri ise genellikle kol uzunluğuna göre değişmektedir. Genellikle sistemler 1-6 saniye arası açılıp kapanmaktadır. Ayrıca yaşanabilecek olası bir elektrik kesintisi durumunda ise sistem manuel hareket sistemi ile açılıp kapanmaktadır. 

 

Bir çok farklı bariyer sistemi bulunmaktadır. Bunlara başlıca örnek verirsek manuel otopark bariyeri, hidrolik yol bloğu, hidrolik mantar bariyer sistemi ve manuel otopark bariyeri bulunmaktadır.

 

Vplus olarak sizlerin ihtiyaçlarına en uygun olan bariyer sistemlerini uzman ekibimiz ile sunmaktan mutluluk duyarız. Bariyer sistemine ihtiyaç duyulan bölgede yapılacak olan ön çalışma ile size en uygun sistem belirlenecektir. Ardından ise sizlere sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanarak sizlere teslim edilecektir.

 

Bariyer sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için İstanbul'un iki yakasında bulunan ofisimizde bizi ziyaret edebilir ya da destek hattımızla irtibata geçebilirsiniz.