n1-v1-orbis-r1-x2
Transformer Maintenance
n1-v1-orbis-r1-x1
Information Technologies
n1-v1-orbis-r1-x3
Engineering
n1-v1-orbis-r1-x4
Electrical and Project Contracting
n1-v1-orbis-r1-x5
Inspection and Tests

Corporate

As a company that provides all services in the IT sector, including consultancy and design, sales, networking, establishment, outsourcing, technical and maintenance, we create unique value for our customers by offering these services collectively. While continuing to develop and grow ourselves, we also contribute to the development and growth of our customers.
About Us
As Vplus, we have carried out numerous activities in the IT sector to this day. We have created a rapidly developing and growing structure by combining my experience with expert personnel.
Our Vision
Our top priority at V+ is always customer satisfaction. While we strive to ensure that our customers are happy, we also work to provide the highest quality service at the most economical prices.
Our Mision
Our mission as Vplus is to provide high quality service while also understanding the needs of our customers in the most accurate way possible.
Our Business Partners
We create more suitable solutions for your business with our strong business partners.
Our References
You can get to know us and our business by examining our references.

Our Solutions

resimlere alt etiketi ekleme
Günümüzde uçtan uca bir akıllı ağ üzerinde yer alan ölçeklenebilir ağlar kurmak büyük önem taşıyor. Çünkü eğer farklı cihazların birbiri ile iletişim kurabilmesi adına tek bir ağın kullanılması bir yandan maliyetleri düşürürken, bir yandan da üretimi ve verimliliği artırarak ortada bir karmaşa olmasının önüne geçiyor. Bu yüzden de son yıllarda özellikle sınırlı alanlarda yaygın olarak yerel alan ağları, yani network ve switching hizmeti tercih ediliyor.
Network & Switching
Devices that are located in close proximity to each other and need to be connected can be connected to each other through local and wide area networks. This ...
Server Systems
Consulting Services are expert services provided for producing the best IT solution that aligns with clients' business plans and problems, determining di...
Virtualization
Virtualization is a technological solution that abstracts physical hardware, dividing resources into logical components as needed, thereby ensuring maximum e...
Mobile Solutions
V+ mobile solutions are developed to enable our customers to securely access all their corporate resources anytime, anywhere, and from any mobile device they...

Blog

Kompanzasyon Nedir?
Elektrik sistemlerinde enerji verimliliği ve güvenlik büyük önem taşır. Bu noktada, kompanzasyon adı verilen bir güç faktörü düzeltme tekniği devreye girer. Kompanzasyon, elektrik sistemlerinde güç faktörünü optimize ederek enerji tüketimini ve maliyetleri azaltmayı hedefler. Bu makalede, kompanzasyonun ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve faydalarını ele alacağız.
Kompanzasyon Arızaları
Kompanzasyon bakımının kurulumundan sonra deneyimli mühendis ve teknikerler tarafından yılın her zamanı kontrol altında tutulması ve kompanzasyon panosunun bakımı yapılması gerekmektedir.
Bariyer Sistemi Nedir ve Çeşitleri
Bariyer sistemleri, çeşitli alanlarda güvenlik, erişim kontrolü ve trafik yönetimi gibi amaçlarla kullanılan önemli araçlardır. Bu makalede, bariyer sistemlerinin ne olduğunu, çeşitlerini ve kullanım alanlarını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.