Aydınlatma Otomasyon Sistemleri
Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

Aydınlatma otomasyon sistemleri, uzaktan kumanda veya akıllı ışıklandırma ile bir binanın aydınlatılmasını sağlayan sistemdir. Aydınlatma otomasyon sistemleri temel olarak kullanıldığı alanda enerji tasarrufunu hedeflemektedir. Bilindiği gibi işletmelerin bu tür tasarruflara yönelmesi gerekmektedir ve aydınlatma otomasyon sistemleri bu tasarruflarda önemli bi yer tutmaktadır. 

 

Vplus, her alanın bireysel ihtiyaçlarına göre aydınlatmanızı otomatik olarak etkinleştiren, aydınlatan yenilikçi aydınlatma kontrol çözümleri sunar. Enerji verimliliğini işletmelerin ve bina sakinlerinin üretkenliğini en üst düzeye çıkaracak özel aydınlatma çözümleri tasarlıyor ve geliştiriyoruz. Aydınlatma otomasyon sistemleri, gün ışığı seviyesine bağlı sensörlere göre aydınlığı ayarlayan kablolu ya da kablosuz aydınlatma kontrolleri ile kontrol edilebilir. Tesis enerji verimliliği, kurumsal tesis otomasyon sistemine entegre edilerek maksimize edilebilir. Ölçeklenebilir kablosuz kendi kendine çalışan pilsiz aydınlatma kontrol sistemlerimiz, maliyetli donanım kurulumunu ortadan kaldırır ve uygulama ve bakım maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Kablosuz sistemlerimiz, sensör konumu esnekliği sunar ve gerektiğinde kolayca yeniden konumlandırılabilir. Ayrıca bölge bazlı aydınlatma kontrolü gerçekleştirmek için kablolu geniş alan aydınlatma çözümleri de sunuyoruz.

 

Aydınlatma otomasyon sistemleri, akıllı ev sistemleri ile entegre olabilir veya akıllı ev sistemlerinden bağımsız çalışabilir. 

 

Aydınlatma otomasyon sistemi son dönemde hemen hemen her alanda kullanılmakta ancak genellikle iş alanlarında daha çok kullanılmaktadır. Başlıca aydınlatma otomasyon sistemlerinin kullanıldığı yerler ise şunlardır:

 

  • Hastaneler
  • Alışveriş merkezleri
  • Ofisler
  • İş merkezleri
  • Okullar
  • Kamu binaları

Aydınlatma günlük hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Vplus olarak sizlere hayatını aydınlatmak için her gün daha fazla çalışıyoruz. Yenilikçi sistemleri takip ederek aydınlatma otomasyon sistemlerinde sizlere daha iyiyi ve daha fazla tasarrufu sunmak için çalışıyoruz. Evlerinizde ve işyerlerinizde daha fazla tasarruf ve temiz enerji kullanmak için Vplus'ın uzman ve deneyimli ekibinden destek alabilirsiniz.