Veri Depolama Çözümleri

Çözümlerimiz

Veri Depolama Çözümleri

Veri depolama çözümleri bölümleri genişleyebilen ve ölçeklendirebilen ile firmanıza ihtiyacı olan esnekliği sağlamaktadır. Veri depolama çözümleri yüksek erişe birlik 7/24/365 mantığında kurulabilmekte olup, işletmenize zaman ve maddi tasarruf yapmanızı sağlar. Felaket senaryolarında disaster yapısı ile farklı lokasyonlarda verilerinizi aktif olarak saklayabilirsiniz ve iş sürekliliği sağlamaktadır.
Süreklilik ve verilere kesintisiz iletişim şartlarını uzun süre içerinde kullanan veri yoluna bağlı depolama teknolojilerinin yetenek ve performansını arttırmıştır.

Depolama ağ platformunun bu denli büyümesi nedenleri ise:

 

  • Depolama alanın artması.
  • Bilgi birikiminin hızlanması.
  • Depolamanın sunucu merkezinden çıkıp ağ tabanına aktarılması.
  • IP ve optik teknolojileri içerisindeki bant genişliğinin artması ve hız kazanması.

Bilgilerin her an erişilebilir durumda olması olarak sıralayabiliriz.

Günümüzde Veri depolama çözümleri, sunucu merkezi olan modelden çıkmış ve SAN (Storage Area Network-Depolama Alan Ağı), NAS (Network Attached Storage-Ağa Bağlı Depolama) ve yeni oluşan iSCSI ve DWDM gibi merkezleri içeren ağ merkezli modellemelere geçiş yapmıştır.
Vplus olarak Veri Depolama Çözümlerimizde en son teknoloji ve güvenirliğini kanıtlamış ürünler kullanılmaktadır. Eğer sizde bizimle çalışmak istiyorsanız WhatsApp veya sitemizin iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.